neděle 29. května 2016

     Amík je opravdu největší borec ve vesmíru.

     Ten si dnešek vyloženě užíval!

     Předně tráva, kterou včera služka v největším lijáku sekala u jízdárny, a kdo nikdy nesekal zmoklou trávu, ten pointu nikdy nepochopí. A ona nám jí nasekala fakt hodně, protože jsme noc trávili ve stáji, aby byl borec Amík na závody plně odpočinutý.

     Akorát že on tu trávu všechnu fakt sežral. Jakože naprosto všechnu, odhadem množství, které by mně stačilo na dva dny a ještě by mi zbylo na podestlání. V podstatě neměl kdy odpočívat, protože do sebe poctivě soukal stéblo za stéblem, a když ráno dorazila Iva s Anetkou (bohužel viditelně nenachlazenou, protože Bůh neexistuje), podezřívaly ho, že je březí.

     Služka ráno sháněla foťák, když ten její velký vloni přejel kovář, a dorazila do stáje poslední, aby alespoň půl hodiny mohla kibicovat. Mě si vůbec nikdo nevšímal, což bylo naprosto ohavné, protože pořád jsem služčin koník, a to nezávisle na Amíkových závodech, a když mě pak zaparkovali v Amíkově boxe, který nejde vyvrátit, ztratil jsem veškerou chuť existovat.

     Oni mě tam fakt nechali! Samotného, opuštěného, frustrovaného.

     A to mi ještě při odchodu služka řekla, že jestli zase budu na Amíka volat a on pak odmítne nastoupit do vleku, tak že mi zlomí tu jedinou zdravou chudinku nožičku a také že mám být hodný kluk.

     A to jako proč?

     Když se ke mně chová takhle?

     A na Amíka jsem volal, ne že ne! Akorát že do přívěsu ho zaváděla služka, takže borec ani nehnul uchem a nastoupil ihned, přestože krve chtivý dav očekával mega show srovnatelnou s tou loňskou, kdy největší borec ve vesmíru Ivě řekl „nejedu“ a dlouho to vypadalo, že s návrhem uspěje.

     Naštěstí pro mě nebyli pryč celý den. Amíka mi přivezli odpoledne zdravého a živého, a dokonce už s normálním pupkem. A že prý se mu s Anetkou svižně cválat nechtělo, protože se nemohl rozhodnout, kde se vyčurá, a Ivě ukopnul bidlo v distanci poté, co Ivě vypadlo koleno a nechtělo honem skočit zpátky do jamky.

     Osobně bych to viděl na ukončení závodní sezóny. Faktem je, že zahajovat a zároveň ukončovat, je trošku divné, ale svůj účel by to splnilo.

     Minimálně k naší spokojenosti!

     Váš chudáček koníček

        WP_20160529_017 DSC_0113                    WP_20160529_036 DSC_0175  WP_20160529_038 DSC_0236
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: