pondělí 30. května 2016

     Doktorka mě práskla.

     Jakože ta paní doktorka, kterou na mě služka poštvala po naší společné jízdárenské středě. Tedy ne, že bych pochyboval o pravdivosti služčiných výhrůžek, pokud do toho zahrnu všechny ty, které se týkají návštěv veterinářů, kovářů, zubařů a jiných individuí trápících chudáčky koníčky; protože kdyby moje služka důsledně dbala na všechna svá ultimáta, už dávno bych neměl žádnou chudinku nožičku a smál bych se na vás z podlahy jejich kuchyně.

     Ale že to bude až takhle rychle, to mě lehce konsternovalo. Vždyť to ještě není ani týden!

     Leč paní doktorka přijela, nechala si od služky vyložit hrubý popis situace, založený jak jinak než na služčiných naprosto scestných domněnkách, zatímco já strachy nedýchal. A to jsem prosím vynechal dlouhý popis týkající se všeho, co proběhlo před příjezdem paní doktorky, protože služka usoudila, že je fakt dost trapné, aby si na konci května veterinář na sobě odvezl pytel zimních chlupů, a že je tedy ze mě vyrve.

     Nevyrvala. Nechala v tom půlku svého života a já dvě třetiny mé psychiky, takže jsem z toho opět vyšel ještě hůř než ona, a to není fér.

     Co se týče paní doktorky, prohmatala mě a prohlásila, že ano, že problém skutečně je na levé straně, a že prý jsem pravděpodobně zabruslil a podařilo se mi bohužel manévr vybalancovat. Protože kdybych byl býval prý upadl, měl bych maximálně modřinu, zatímco takto jsem si natáhl většinu svaloviny a ještě vyhodil tu „svoji“ opačnou nožičku.

     Na jednu stranu je nutné uznat, že paní doktorka měla pravdu, ale na druhou je stejně nutné si položit otázku, jestli je fakt nezbytné tohle vykecávat služce. Jde čistě o mé know-how, a když se hází davu takhle veřejně, zhoršuje se tím šance na případné zopakování, protože jsem velmi dobře viděl, jak se služka tváří a je tím pádem otázka času, kdy dostane svých doteď planých slibů a terasy nám přehradí.

     A už nepůjde galopovat shora dolů a zdola nahoru a ztratí to veškeré grády. A náš život bude chudší a o poznání fádnější.

     Navíc paní doktorka mě celého napravila, takže neschopenka je definitivně v háji, a když se ji moje služka snažila alespoň trošku odchlupit, pronesla paní doktorka, že tohle je krásná doména bílých koní a že je to naprosto v pořádku, protože nepřijet s bílým chlupem domů by znamenalo, že je něco špatně.

     Konečně sympatický druh veterináře. Akorát ještě kdyby si lékařská tajemství nechávala pro sebe, hned by byl svět krásnější.

     Váš chudáček koníček

WP_20160530_005x P1020117  WP_20160530_004x  P1020118 WP_20160530_003x P1020081
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: