úterý 2. srpna 2016

     Jako nic proti návštěvám, abych nevypadal jako morous a asociál: ale když všichni moc dobře víme, že na návštěvu za koníkama se má chodit s pytlem mrkve, tak proč to tak nikdo nedělá?

     Ale zase pocit, že někdo přijede čistě za vámi, ten je fajn. Lenička sice moc nevyrostla, ale její radost ze setkání po necelých čtyřech letech byla nepřehlédnutelná, a to i když jsem tím pádem musel pod sedlo, protože jinak bych se na jízdárně obligátně pásl, když jiné děti nepřišly.

     Nicméně jsem nucen uznat, že se mi dnes i chtělo, si protáhnout bílé tělo. A jak služka čekala při práci na kruhu bílého slimáka, tak se dočkala bílé střely. Řízeně neřízené, tak trošku. Prostě jsem to dnes hrnul naplno a byla fakt švanda sledovat reakce přihlížejících, protože služka by očekávala cokoliv, jen ne chtíč při otravné práci na kruhu, čili předbíhat největšího borce ve vesmíru a s nadšením přecházet do rychlejších ruchů.

     Že prý kde jsem se ty vole naučil přes noc zvedat nohy, nebo tak něco, aneb intelektuálně laděné vyjádření mé živitelky ohledně mého pracovního nasazení.

     Místo aby byla ráda, že se snažím!

     A skočil jsem si, fakt že jo. Docela šok, protože služka je v tomhle směru dost zásadová, skáče se pouze a výhradně, když je patřičně fyzicky natrénováno, a já se poslední čtyři týdny poflakoval, o nějaké náročnější činnosti se mluvit rozhodně nedalo.

     I když spásání jízdárenské trávy určitou zručnost a tělesné nasazení vyžaduje, o tom žádná. Fuška to rozhodně byla. A ještě měla poznámky, služka, že nic moc výkon, že porost je rozhodně rychlejší.

     Ale dnes to bylo fakt akční. Na kruh jsme dostali kavaletu, cvalovou, a jak služka čekala, že se k tomu přišinu a obligátně to přelezu, aby se mi mohla smát, tak jsem si ho hopnul na sílu a pěkně z dálky. Lenička oporu v drezurním sedle čekat nemohla, ale s pohybem šla bez zádrhelu a byla z mého epochálního výkonu naprosto nadšená, zatímco služka němě zalapala po dechu.

     Že prý by víc čekala snahu jít žrát a válet se, než tohle.

     Inu, ani služka nemusí vědět vždycky všechno!

     Váš chudáček koníček

WP_20160802_004 P1550710 WP_20160802_009 P1550755 WP_20160802_011 P1550764
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: