čtvrtek 11. srpna 2016

     Jako jak přepažit terasy?

     Co je sakra tohle za stupidní nápad?

     Služce už nadobro přeskočilo?

     Navíc i kdyby ano, mně a největšímu borci ve vesmíru to stejně nepomůže. My se totiž nemáme kam a komu odvolat, ani se nikoho dovolat. A když její milost služka zavelí, že se prostě dolní a prostřední terasa přepaží, tak se na nás dva a náš koníkovský migrační program ohledy brát stejně nebudou.

     Plus bubáci, což je dost možná nejošemetnější problém. Ano, co když se na spodní pastvině vylíhne bubák, a my nebudeme mít kam utéci, když nahoru nesmíme?

     A co naše rašící travička, o terasu výš? Co ta si bez nás počne?

     Služka je prostě zákeřně nelidská. Jestli ona vůbec mezi lidi patří! Abychom nakonec nezjistili, že jde o krvelačnou bestii z vesmíru, jejímž posláním je týrat chudáčky koníčky. A nejen je, protože do práce zapřáhla i děti, a to je v lidském zákoníku práce nezpochybnitelný trestný čin!

     Že šlo jen o roznášení plastových tyček a držení klubka lanka, to už bych nerozpitvával. Důležité je umět to správně nafouknout, aby si služka nemyslela, že se vesmír točí kolem ní.

     Notabene když se točí kolem nás, což je doufám jasné.

     Práci jsme si i my odbyli na pastvině. Nejdříve si zacvičila Míša, a poté s námi Anetka s Terkou klusaly nahoře podél stromů. Byla to docela švanda, protože v tom nejzazším ohybu jsme nabírali na tempu, koneckonců už minimálně půl roku nikdo na louce nespadl a s tím by se mělo něco udělat. Notabene když je moje zdejší kozlování natolik proslulé, protože Anetčin loňský let plavmo prý bude služku strašit ve snech až do smrti.

     Nehrotil bych to tak. Byly to jen tři hrbáky vkuse, nic složitého, a jak správně podotkla Kačka ze Dvorečku, nahoru spadnout nemůže a dole ji vždycky najdou.

     Nicméně dnešek bez zásahů, nekozlovali jsme, byli jsme vcelku hodní kluci.

     Možná se služka slituje a zítra bude volno. Věřit na zázraky se musí za každé situace!

     Váš chudáček koníček

WP_20160811_001WP_20160811_006  WP_20160811_003
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: