neděle 14. srpna 2016

     Jako jak, pod sedlo, když jsou dostihy?

     Tedy ne, že bychom měli my dva cokoliv společného s dostihy, byť nepopíráme, že nám by se zrovna tahle pracovní náplň nesmírně líbila. Chodit si rychlé práce a pěkně v položení na předku, místo pitomé snahy o opak, protože služku ty její drezurně-dementní touhy ještě nepřešly.

     Jenomže to by museli přepsat dostihový řád a povolit starty i polokrevníkům majícím pouze 50% podílu A1/1. A že bychom dobíhali dalece poslední, by nám dvěma vůbec nevadilo, protože je to furt lepší než šaškovat na jízdárně.

     Každopádně kdykoliv se služka chystala na dostihy, měli jsme volno. Bohužel dnes nám konstelace hvězd nakloněna nebyla a paní živitelka před polednem přiběhla, i se svým psím spřežením, a rovněž chlapcem, který chtěl povozit a kvůli kterému to celé určitě vzniklo.

     Měl jsem tu služku včera sejmout, tohle už opravdu přehání.

     Naštěstí pro nás u jízdárny zastavila Kačka ze Dvorečku a se služkou dobrou půlhodinu krafaly, jako kdyby včera na párty neprokrafaly minimálně pět hodin čistého času, a tak jsme měli poměrně veget. Holčičky s námi zaklusaly po obvodu na uvolnění, a pak se pár minut cválalo na kruhu, jen na rozehřátí těla. Abychom se prý protáhli, po včerejším cválání na poli, a nebyli jsme rozlámaní.

     Fakt vtipné.

     Nemusím doufám dodávat, že služka opět soudila dle sebe, evidentně si ze včerejší vycházky odnesla vytahané ruce, protože nám dvěma nic není. Ale ryze preventivně bylo lepší hrát hodné koníky.

     Akorát ještě kdyby na nás holčičky nežalovaly. Přece nemusí každý vědět, že jsme po večerce spáchali hned několik rychlostních soutěží bez pravidel, ale za to může služka. Neměla nám pastvinu přehradit, protože takhle můžeme běhat jen dole a tam se dobře galupuje, takže jestli se nám něco stane, je to její vina!

     Váš chudáček koníček

WP_20160814_000 P1550968  WP_20160814_000 P1550959  WP_20160814_000 P1550975
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: