pondělí 15. srpna 2016

     A prostě MÁME těžký život.

     Protože když pro vás přijdou hned ráno a místo snídaně dostanete uzdečku a sedlo, je to přinejmenším pobuřující. Koho sakra zajímá výmluva, že snídaně počká, když jsme celou noc zobali trávu?

     Jak může ubohý a sprostý dvounožec typu moje služka vědět, že zrovna nemáme hlad? Co když dvě hodiny před snídaní držíme na pastvině půst právě proto, abychom si snídani patřičně užili?

     Jsou blbí a bezohlední naprosto všichni. A když to korunují jízdárenskou prací, tak tuplem!

     Evidentně jsem v sobotu kozloval málo, budu muset přitvrdit. Aby se služce rozsvítilo. Akorát že její milost služka naprosto zradila: sice se vrhla k bedně a vylovila svou helmu a chapsy, ale vzápětí je hodila zpátky, že dneska na to kašle, protože potřebuje posekat pozemek za stájí, když má být hezky.

     Že prý tyhle otavy vypadají lépe než první seč a že z toho budeme mít pěkné seno, vydrží-li předpověď počasí. A zde bych se klidně hádal, že počasí natruc a najust nevydrží, ale v tomhle konkrétním případě bylo vcelku prima, že neumím mluvit, protože služka fakticky jezdit nešla.

     A kozlovat Terce, to se nehodí, už jsem ji párkrát sejmul a opakování vtipu není vtipné. Což by měla pochopit především moje služka.

     Ale dnes už to bylo jiné kafe, protože jsme si s Anetkou zaskákali i překážky, které v posledních měsících chodí jen Amík. A bylo mou občanskou povinností mu ukázat, JAK se to dělá, a jsem si jistý, že rozdíl v předvedení patrný byl. Notabene když jsme skákali hned po sobě, protože citelné oteplení uvedlo největšího borce ve vesmíru do částečné hibernace, zatímco ze mě to nadšení doslova tryskalo. A nejen nadšení, tryskaly i moje nohy, takže služka vykazovala nemlich stejnou paniku jako Anetka, která už dlouho neměla pod zadkem nefalšované turbo, a jak z ní předtím létalo „mlask, mlask, mlask“, aby v Amíkovi zažehla potřebné tempo, v mém případě byla ráda, když stihla „pšššt-pššššššt-pššššššššššššt“.

     Každopádně jsem sám se sebou spokojený. Spokojeně vypadala i služka, která až takovéhle pracovní zapálení nečekala, ale co jiného jsem měl dělat, aby konečně pochopila?

     Že jsem SKOKOVÝ koník? A že jakákoliv drezurní práce má v mém případě ekvivalent sprostého slova?

     Váš chudáček koníček

WP_20160815_000 P1570127 WP_20160815_000 P1570169 WP_20160815_000 P1570193 
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: