úterý 16. srpna 2016

     Cvalovka!

     A to parádní.

     Žádné blbé pole mírně do svahu, nýbrž louka, a to ne jedna! Nevím, jaká událost mou služku poznamenala, každopádně cíl dnešní práce byl jasný a to cválat, cválat, cválat.

     Tedy naprosto luxusní cíl.

     Služčino zjištění, kde doopravdy leží ten strom, kvůli kterému nejde dole u řeky přejít z louky na louku, opět ukázal, že dvounozí prostě nejsou schopni se domluvit, přestože k verbální komunikaci používají nespočetné množství slov. Že prý to pochopila jinak, a že doprčic louka končí vzadu na konci, nikoliv v půli, přestože se tam zužuje…

     Diskuze náramně připomínala nedávné řešení problému páska/lanko/provázek, protože děti nemají potřebu tyto pojmy rozlišovat. Že každý z nich mluví o naprosto jiné části pastviny, vyšlo najevo až v momentě, kdy to služce přišlo už divné a nechal si přesně popsat místo, a po zbytek dne nutila Anetku k zapamatování si výrazu PÁSKA, PÁSKA, PÁSKA.

     Osobně jsem toho názoru, že chyba je ve služce a v motivaci. Kdyby za každý nucený termín nabídla patřičnou odměnu, určitě by si to děti zapamatovaly snadněji, než když se tam před nimi plácá do čela a vykřikuje „a vám nebylo divné, proč pořád řeším přepažovací kládu?“ a dočkala se odpovědi, že jako asi bylo, ale že děti nakonec došly k závěru, že služka asi myslí tu kládu úplně vepředu a že ta přece v pořádku je.

     Že mezi kládou a páskou jsou další tři vstupy, evidentně nehrálo roli.

     Nicméně strom padlý VEPROSTŘED louky přelézt, přeskočit ani podlézt nešlo, takže jsme řeku přebrodili v jiném místě, aby Anetka mohla obdržet další slohovou lekci, a to na téma „okraj“, abychom zbytečně nedupali po otavách. Možná by nebylo od věci, aby se dvounozí začali dorozumívat formou skřeků, pokud nejsou s to chápat příval vlastních slov, ale naštěstí pro nás je termín „cválat“ nezaměnitelný, byť existuje mnoho jeho forem.

     A cválali jsme celkem pětkrát a byli jsme děsně hodní a já nevyhazoval, aby i služka viděla, že jsem charakterní a vstřícný.

     Tak doufám, že se má snaha nemine účinkem a bude se takto chodit cválat každý den.

     Váš chudáček koníček

WP_20160816_001
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: