středa 17. srpna 2016

     Něco je špatně.

     Ne něco, nýbrž všechno je špatně!

     Protože když služka vytyčí jakože drezurní obdélník, je to zrada jako vyšitá a zrady já opravdu nemám rád.

     A asi bych měl poděkovat počasí, že i tuhle konkrétní epizodu zařídilo v můj prospěch, protože lijáky minulého týdne ještě pořád mají na naší jízdárně vůdčí roli, rohy jsou hluboké a já do nich tudíž nesmím.

     Což je sice pozitivní, ale moje služka je bohužel sketa a vymyslela práci na jízdárně tak, že já chodil zkrácenou verzi rádoby obdélníku, zatímco borec Amík musel vyšlapávat všechno a ve finále to vlastně bylo úplně jedno, protože já nachodil tisíc těch polovičních a Amík pět set těch celých.

     Ale tak aspoň že máme těžký život oba, a ne jenom já.

     Naštěstí se na sklonku hodiny ukázalo, že drezurní úloha se opravdu týká jen borce Amíka, já v ní rozhodně figurovat nebudu. Vtipné bylo, když ji služka hledala vytištěnou, aby měla alespoň nějaký podklad, když jsou závody za týden a půl, protože v hromadě úloh vytištěných na trénink nebyla a ve svazku úloh odjetých byly všechny možné, jenom ne tahle. A to už služka pěnila, že tuhle jsme doprčic přece jeli, to bylo jak místo v X zastavila v G a tím si zkazila vůbec nejlepší skóre, které jsem kdy v rámci všestrannosti v obdélníku vychodil. A nakonec ji objevila, tak se tomu hned afektovaně zasmála, ukázala dětem, za co všechno jsem vyfásnul čtyřky a za co ona šestky, jakože sed, vedení a tak.

     A že by si děsně přála mít v hodnocení alespoň jednu sedmičku – ale to ať si laskavě najde jiného koníka, protože na tohle já opravdu zvědav nejsem. Ve skokové soutěži na styl jsem jí vyskákal hodnocení 8,3, a že to mohla být devítka a tím pádem i vítězství, nebýt toho kontracvalu, je problém stavitele. To on kurz vedl kolem vchodu/východu a vždy je potřeba být připraven na útěk, tudíž jsem cválal tak, abych byl v případě útoku bubáka schopen korektně opustit kolbiště. Tečka.

     Anetčin pokus o zajetí úlohy byl nemálo vtipný, i když borec Amík se zrovna nebavil. Ona celá ta estráda probíhala ve spekulacích, co chtěl tímhle autor říct, než vyšlo najevo, že Anetka má písmeno „A“ normálně u silnice, zatímco služka si ho z neznámých a nepochopitelných důvodů přemístila k řece.

     Prostě strašný vopruz i z pozice přihlížejícího a za sebe doufám, že to jsou poslední letošní military.

     Na tohle už jsem starý.

     Váš chudáček koníček

WP_20160817_004 WP_20160817_002
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: