pátek 26. srpna 2016

     Vedro jako kráva, prohlásila služka.

     Proč se vlastně říkává „vedro jako kráva?

     Proč mají krávy výsadní postavení v lidské lingvistice?

     Co lidem brání říkávat „vedro jako koník?“

     Obecný smysl původního přirovnání sice nechápu, ale už jen z úcty k našemu rodu by se to užívat mohlo.

     Hlavně vedro fakt bylo. Dokonce takové, že po definitivně posledních pokusech o alespoň trošku přijatelnou verzi drezurní úlohy, což stejně nevyšlo, protože to byl nemlich stejný průser jako za každého parného počasí, jsme směli do vody.

     Do vody se totiž nechodí kvůli mně. Tedy kvůli mému břichu, protože jsem si tam zase udělal kožní habronematózu, a služka jak neustále zkouší něco nového, tak teď máme období repelentní. A protože voda repelent smývá, tak jsme během prázdnin řeku maximálně tak přecházeli z břehu na břeh, a naprosto upřímně jsem za to rád, protože studenou vodu nesnáším.

     Ale dnešní parno patří do oněch několika vyvolených dní, kdy jsem ochoten cákání akceptovat. Ne tak vehementně jako borec Amík, protože ten dokud nevymáchá sebe i jezdce, tak z vody dobrovolně nevyleze, ale trošku toho osvěžení jsem si dopřál. Samozřejmě v mírné formě a kilometr daleko od borce, protože ten předvedl karlovarské vřídlo v plné polní a zavlažil i většinu přilehlých pozemků, včetně služky.

     Která z toho blahem neřvala, ale to je její problém.

     A bylo to fajn. Možná by v takto extrémním počasí stálo za pokus přehodit náplň výcviku: patnáct minut na jízdárně a hodina v řece by komplexní časový plán nenarušila, a minimálně největší borec ve vesmíru by byl neskonale blažen a šťasten.

     Teď ještě to nějak kloudně vysvětlit služce a patřičně si to obhájit, což s tou mou krvavou dírkou na pupíku snadné nejspíš nebude.

     Prostě mám těžký život!

     Váš chudáček koníček

WP_20160826_000 P1570361 WP_20160826_000 P1570339
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: