sobota 27. srpna 2016

     Nejsem s to rozhodnout, jestli je horší muset dřít hned zrána, anebo odpoledne za plného parna.

     No zkrátka a jednoduše služka vyrukovala s nápadem, že Anetka si s Amíkem dnes zaskáče, před zítřejšími závody, a aby to nebylo takové peklo, jaké slibují bez rozdílu barvy, věku a pohlaví veškeré dosažitelné rosničky, tak že to sfoukneme hned ráno.

     Jakože brzy ráno, aby její milost služka stihla vyhlídkovou jízdu v KV, protože prý mají s Frostem dejavu rande ve 114.

     A odtud vítr vane! Houby s octem, že jí záleží na tepelném komfortu chudáčků koníčků: samozřejmě jí šlo o sebe a její vlastní zájmy. A obličeje holčiček po zjištění, že nás mají na pastvině odlovit už v sedm hodin ráno, se mělo natočit a nahrát na internet jako odstrašující příklad, protože tohle bylo víc než vypovídající.

     To je nápad, vstávat o prázdninách takhle nelidsky, chudinky děti.

     Ale tak jako vstaly, zaspala jen jedna a to jen trošku. Nicméně nejvtipnější byla polemika na téma „Káťa říkala, že v osm máme být na jízdárně, ale ona to určitě jako vždycky nestihne, takže někdo musí jízdárnu otevřít.“

     A tak nastal diskuzní kroužek, z čehož vzešlo řešení, že Anetka má koně vyššího a že po třmenu by tím pádem měla nastoupit Terka. A když jsme takto dorazili k jízdárně, kde právě služka, která to naprosto nepochopitelně fakt stihla, otevírala, začaly se holčičky puberťácky chichotat, což je přesně voda na služčin mlýn. Takže přehrávky, imitace a divadlo, trapné jako vždycky.

     Nevím, kdo z nich všech je nejhorší puberťák, ale jsem si jistý, že věkově na to služka nárok už dávno nemá, a to i přes skutečnost, že vypadá o dvacet let mladší.

     Ale tak aspoň že nás nemučila dlouho, na jízdárně. Jen jsme se ohřáli, zaklusali, zacválali, a Anetka si kromě skákání sjela i drezurní úlohu. A tentokrát to vypadalo moc dobře, až služka sentimentálně zamáčkla slzu, aby posléze pravila „většinou platí, že těžko na cvičišti, lehko na bojišti, tak snad nám dnešek tuhle konkrétní koncepci nenaruší.“

     Mno, vzhledem k předpovědi počasí bych na jejím místě moc optimistický nebyl.

     Den jsme strávili na pastvině, jako vždycky, a těsně před stmíváním nás stáhli do stáje, abychom si prý mohli lehnout a užít přes noc trošku toho komfortu. Jako nic proti možnosti se rozvalit v měkké slámě, ale skutečností je, že jsme ocenili naprosto jiný fakt, a to množství nasekané trávy. Služka se nám s kosou poněkud rozvášnila, a hromada naprosto báječné zelené a čerstvé otavy nás nefalšovaně nadchla.

     Bude to fuška, sežrat porci pro tři koně za jednu jedinou noc.

     Váš chudáček koníček

WP_20160827_000 P1570398 WP_20160827_000 P1570377   WP_20160827_000 P1570390   WP_20160827_000 P1570393
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: