pátek 2. září 2016

     Dva dny volna za sebou… Jako nic proti, aby to nevypadalo, že se bílý koník rouhá; ale uznejte sami, že taková situace je víc než podezřelá.

     Tohle prostě nevoní, jako jakýkoliv jiný nenormál. Něco je špatně, ale nějak nejsme s to vyhodnotit, co vlastně. A to je ještě víc špatně, než jenom obyčejně špatně.

     Pastvinu máme pořád ještě otevřenou, tedy tu druhou terasu. Což v praxi znamená, že služka si dává načas, co se týče odvety, a to není dobré. A opravdu jí nežereme všechna ta prohlášení, že pastvina počká, že teď je důležitější dosušit seno, když už jsou tak krásné otavy.

     Což je naprosto v pořádku, protože seno ručně kosené a s láskou obracené, jak služka ráda prohlašuje, je tuze dobré. I když z její strany je to opět polovičatá lež, protože ona to jenom posekala, s láskou obracet to chodí hlavně holčičky a nejinak tomu bude i se sklízením, to všichni dopředu víme.

     A když na to přijde, na tom pozemku by klidně mohl být i záhon mrkve. Jakože pořádný záhon. Seno je fajn, ale není ho tolik jako mrkve, a s tím by se rozhodně mělo něco dělat.

     Tak jako tak, pod sedlo jsme dnes nemuseli, a to bylo dobře, protože odpoledne bylo fakt vedro. A my už pilně přehazujeme srst, takže letní chlupy dáváme dětičkám, většinou dle vzoru „bílé zásadně na tmavé oblečení a tmavé samozřejmě na světlé“, a sami si vyrábíme kožichy na zimu.

     A to je děsně náročná práce, takže na ni musíme být patřičně soustředěni a nějakým trapným chozením pod sedlo by nás nikdo neměl otravovat ani teoreticky.

     Tak třeba si to někdo vezme k srdci. Že jo, služko?

     Váš chudáček koníček

020920160000 01020920160000 02 
020920160000 03(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: