úterý 6. září 2016

     To nám ty lijáky fakt dlouho nevydržely.

     K naší smůle, jak jinak.

     I když pravdou je, že já se dneska z té nelidsky příšerné otravné práce pod sedlem vyvlékl, a to i když se nemuselo na jízdárnu, protože služka si nás všechny odvelela na pastvinu. Že prý zima na krku, plevel musí pryč a bla-bla-bla, takže popadla kosu, a když ona popadne kosu, úplně se změní její výraz a chování.

     Nevím, jak to ty kopřivy, bodláky a další plevele dělají, že se v jejich přítomnosti služka stává nepříčetnou, každopádně by stálo za pokus ten trik zjistit a začít jej používat v praxi. Tedy ne, že bych toužil po útoku kosu, protože jakmile služka drží kosu, stává se z ní krvelačná bestie, která rube naprosto do všeho, co jí přijde do cesty, ale už jen skutečnost, že chuť po pomstě je silnější než zdravý rozum, by nám mohla pomoci zbavit ji svéprávnosti.

     Minimálně ve věci dozoru nad dětmi, které k nám chodí jezdit.

     A gratulace kopřivě, která služku šlehla přes obličej třikrát, protože se paktovala s rychle rostoucí náletovou dřevinou. Už dlouho jsme neviděli služku zuřivě šlapat po kopřivě, s výkřiky „jen počkej, až zase vyrosteš, budeš o hlavu kratší hned na jaře!“

     Jasně. Všichni tomu věříme. Kolikrát už tady tohle přesně bylo? Proč se raději nesmířit s faktem, že plevel má navrch?

     Ale jinak fajn, dneska. Jestli jsem zaklusal tři okruhy, bylo to hodně, a poté, co Terezka nahlásila šmajdání „víc než obvykle“ jsem byl převelen do zóny „nepracující“, a borec Amík si to musel oddřít sám. A bylo to dost nechutné, protože když nastaly cválací etapy, tak se vůbec nebránil a s Anetkou velmi ochotně spolupracoval, což mu naprosto kazí image.

     Nic víc ponižujícího jsem v životě neviděl.

     Váš chudáček koníček

060920160000 WP_20160906_002060920160000 WP_20160906_004060920160000 WP_20160908_001
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: