pátek 9. září 2016

     Sám, opuštěn, osamocen, frustrován. To jsem celý já.

     A tak když služka ráno odemykala stáj, vynadal jsem jí tak, že nedostala šanci mi říct ani „nazdar, koníku bílej“, a ve řvaní jsem pokračoval, než mi podala jabko.

     S dodatkem, že majitelka Amíka ještě spí, a že není hezké ji budit.

     Ale co jsem měl jiného dělat, v takové situaci? Navíc služka v dané chvíli netušila, že jsme na sebe s borcem Amíkem řvali celou noc a že se tudíž nikdo okolo nevyspal, ale to bylo možná dobře, protože ona by byla schopná mi nasadit odzvučňovací náhubek nebo tak něco.

     Když mi hodila vidle sena, vynadal jsem jí podruhé, ale vůbec to neřešila. Ale pak ať se nediví, že moje chudinka nožička nesplaskne ani o setinu milimetru, přestože mi ji po včerejším večerním chlazení namazala takovou tou bílou pastou, co dělá prima fleky na ošacení, displeji mobilu a dalších člověčích vymoženostech. Když se její milost služka ke mně chová škaredě, nemám jediný důvod jí udělat radost!

     Takže když se přiřítila v poledne, našla mou chudinku nožičku opět v nezměněné formě, a kulhal jsem naprosto precizně, jako kdyby to vůbec nebyla moje nožička, a že prý tohle není dobrý, protože přes ten otok bude na sonu vidět úplné prd a že nemůže tím pádem ani doktora zavolat.

     No ještě to tak, doktora. Další osoba, která mi bude na nožičku civět. Brrr!

     Ale do řeky mě tentokrát nikdo necpal, že prý bude lepší, když budu jen ve stáji. A to se mi fakt hodně moc nelíbilo, a když služka odcházela, spustil jsem takový ryk a bengál, že se vrátila a řekla mi, že právě kolem projela kafilerka, která v pátek vyzvedává na jatkách zbytky z porážek, a že jestli chci jet taky, že není problém.

     Je fakt blbá.

     Ale to nebylo zdaleka všechno, protože skutečná PERLA přišla, když se objevila Kibicka, moje dvorní jezdkyně číslo jedna. Že se chtěla mazlit, to jsem ochoten jí odpustit, přestože ona musí vědět, že já mazlení úplně nemusím, a když jsem v depresi, tak tuplem.

     Ale když z ní vypadlo, jestli se těším na nového kamaráda, protože si služkou společně pořídily vysněného plnokrevníka…

     Jako jak, plnokrevníka? Jako jak moje služka? Přece já jsem její koník, jediný!

     Váš chudáček koníček

090920160000 02090920160000 01
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: