pondělí 19. září 2016

     Tedy něco až takhle nechutně protekčního jsem fakt ještě nezažil.

     Nevím, z jaké výšky služka spadla na hlavu, když je ochotná honit se do kopce víckrát denně, než je bezpodmínečně nutné, a to i brzy ráno, tedy před odchodem do práce. Ale výška to musela být sakramentální.

     Abyste byli v obraze: moje služka zarputile nenávidí převlékání se. V zásadě se jí nedivím, protože ani já nechápu lidskou nutnost neustále měnit oblečení, přece by bohatě stačilo jedno letní a jedno zimní, stejně jako my disponujeme dvěma typy srsti. Ona ale i přes vlastní nevoli podléhá lidské nutnosti si život problematizovat, a tak ráno vyletí z postele, nahází na sebe oblečení „koníkové“ a honem do stáje, obšťastnit naši čerstvou francouzskou herečku.

     To jakože rezavce, protože on je rodilý Francouz, a jak služka poznamenala, vtipně by mohl zapadnout do naší státovské komunity: k Amíkovi a Finovi by mohl přibýt i Frantík. Jenomže „Frantík“ se nejspíš neujme, protože služka používání lidských jmen u zvířat neholduje (s výjimkou Bobeše, ale tohle bych ani rezavému nepřál). Kromě toho rezavec je faktická herečka, služku s Kibickou a vůbec všechny okolo si omotal kolem imaginárního prstu naprosto precizně, a ne nadarmo mu služka začala přezdívat Bardotka. Přitom v dostihových kruzích jde o ne úplně chvalně proslulou osobnost: Briggite Bardot sice orodovala za zvířata a snažila se zamezit jejich trápení, ale zaplatit aktivistům, aby zmařili Velkou pardubickou, takticky nebyl úplně dobrý plán, po útoku „ochránců zvířat“ koně ztratili potřebné tempo a většina z nich vinou této lidské hlouposti na Taxisu upadla. Ale herečka to byla, francouzská také, a tak našemu rezavému přistěhovalci tahle nálepka nejspíš zůstane.

     Nicméně pointou zůstává, že služka bez keců o zabijáckém kopci vedoucím k nám Bardotku ráno na pastvinu přivede, aby posléze prchala domů a musela se znovu převléknout, tentokrát do kancelářského, a nejiný scénář nastává i odpoledne, kdy je nutné znovu hopnout do koníkovského.

     Jestli lidé v něčem absolutně excelují, tak v možnostech, jak si komplikovat existenci. Ale tak když je to baví...

     Pod sedlo jsme dnes nemuseli, což je prima. A ochlazení o patnáct stupňů vadí jen služce, protože nikdo z nás nemá deku s krčním dílcem, a nechávat plešatou francouzskou herečku na pospas počasí i v noci se služce nechce.

     A dobře jí tak. Když se chce honit, tak ať se honí. Hlavně ať ze všech pitomých manýrů vynechá nás dva!

     Váš chudáček koníček

190920160000 01
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: