úterý 20. září 2016

     Vyplavená jízdárna.

     Konečně!

     Tedy ne, že bychom tím pádem z práce pod sedlem vycouvali, a to aniž by to jakkoliv souviselo s faktem, že couvání není úplně moje parketa (což jsem v pátek v rámci lekce se Zuzkou Prokopovou demonstroval několikrát, byť naprosto zbytečně, protože můj názor na danou problematiku byl ze strany dvounohých samozřejmě ignorován). Služka nám samozřejmě vymyslela náhradní plán, protože vymýšlení praktických náhradních plánů je její speciální doménou, přestože se výhradně jedná o nesmysly, a především naprosto zbytečné záležitosti.

     Nebo ona by se přestala točit matička Země, kdybychom nešli pod sedlo zrovna dneska?

     Tedy alespoň co se týče mě, protože borec Amík má životní náplň obohacenou o závody, na které služka hodlá vyrazit v sobotu.

     A ano, správně, na ty závody, na které jsem měl úplně původně vyrazit já, a služka tudíž byla ve stavu napnutí, jestli je i letos nezruší.

     A nezrušili.

     Hloupé pro Amíka je, že pořadatel vypsal i jízdy zručnosti, takže kromě dvou parkurů s Anetkou ho čeká i soutěž s Terezkou, tedy mnohem delší doba strávená mimo domovskou pastvinu. Z čehož nepřímo vyplývá, že nebožák budu tím pádem i já, neboť i mně se natáhne čas bez Amíka, a všichni víme, jak je čas bez Amíka pro bílou duši chudáčka koníčka devastující.

     A museli jsme na louku u řeky, dnes. Služka využila skutečnosti, že otavy jsou již také posečeny, a že když už má povolení od majitele louky, že dnes zapřiježďujeme tam, přestože s přiježďováním naše činnost toho už moc společného nemá.

     Inu, blíží se podzim, bodl by nějaký veselý běhací Hubert, trapnosti typu „na otěži, uvolnit, shromáždit a podsadit, dá-li Bůh (a že většinou nedá)“, my k životu nepotřebujeme.

     A samozřejmě s námi šla i francouzská přísavka, jak jinak. Služka bez něho pomalu ani spát nechodí, už to začíná být víc než trapné. Prý aby se okoukával, se vymlouvala, ale my s Amíkem samozřejmě moc dobře víme, že Bardotka je protekční záležitost a je to naprosto nechutné hlavně proto, že Bardotka je hodnej a milej a má kukuč, který mu všichni žerou.

     Všichni včetně EvyH, protože když už i ona napíše, že by mu za tohle dala korunu, tak závažnost této situace rozhodně nelze podceňovat!

     Ale tak přežili jsme, všichni. Služka nás na louce trápila necelou hodinu a já jsem z toho všeho vzešel poměrně fajnově, protože kromě Anetky na Amíkovi jezdila i Terka, v rámci přípravy na závody, a na mě krásně zbyla Míša. A Míša je fajn, ta po mně žádné pitomosti nechce.

     Samozřejmě nejvíce si to užila protekční Bardotka, protože ta jenom žrala trávu (a že žravá ona je dost), ale už si zvykáme. Mohlo to být ještě horší.

     Váš chudáček koníček

200920160000 P1570450200920160000 P1570452200920160000 P1570454200920160000 P1570459
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: