čtvrtek 22. září 2016

     Proč sakra přestalo pršet?

     Respektive proč zase nezačalo?

     Protože takhle se zítra jízdárně nevyhneme, o tom žádná. Jak jde o závody, stává se ze služky psychopatická hysterka, a naprosto upřímně, nic příjemného to rozhodně není.

     Ale tak na dnešek připadlo volno, tak jako na většinu čtvrtků, které jsou před závodní sobotou. V zásadě fajn den, protože po nás nikdo nic nechtěl, a když ráno přiklusala služka s Bardotkou na vodítku, dostali jsme kromě snídaně i příděl pečiva.

     Což je zřejmě jediná výhoda pramenící z příchodu našeho nového „kamaráda“. Příděl všech možných pamlsků totiž neustává, protože čtvrtina obyvatel města jsou příbuzní Kibicky a sušení pečiva a sběr jablek dostali rozkazem. A samozřejmě z této skutečnosti profitujeme i my, protože tak zlá, aby všechny dobroty spráskal Bardotka, služka není. Což je její jediné štěstí, protože jinak by si koledovala o pořádnou koníkovskou stávku!

     V tomhle směru je Bardotka v nevýhodě, dostává ke snídani i večeři výhradě suché pečivo anebo pár jablek. Služka si zatím netroufá ho futrovat jádrem, navíc je prý žádoucí, aby rezavec co nejrychleji opadl z dostihové kondice, protože si ho s Kibickou chtějí obalit naprosto jinými svaly, jakože anaerobní nahradit aerobními, a tak rezavá kreatura do sebe tlačí pouze seno.

     I když „pouze seno“ je v jeho konkrétním případě dost zavádějící informace, protože tolik sena jsme my dva v září nikdy nedostávali! Z jeho denního přídělu bychom já s Amíkem existovali týden a nejhorší je, že jeho apetit spíš vzrůstá, než ubývá a služka z jeho konzumace doslova teče blahem.

     Prý že takhle ochotně nikdo z nás dvou nežere, a že cokoliv dostane, okamžitě spořádá a nemá s tím nikdy problém. Prostě rezavá popelnice, nic jiného, a jestli si služka myslí, že z tohohle si my budeme brát příklad, tak ani omylem. Máme svou hrdost!

     Váš chudáček koníček

210920160000 P1020668210920160000 P1570476
(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: