pondělí 6. června 2011

Hned zrána překvapení, protože mi trenérka přivedla kobylku! Abych nebyl jakože sám, přes den, a šoupli nás na zahrádku, která sousedí se stájí, abych neměl tendence sprintovat či vyvádět obdobné koniny. Služka zahrádku včera posekala, respektive vysoké kopřivy, abychom měli přístup k travičce, a trenérka nám přivezla kolečko trávy z jízdárny, takže těžká pohoda.

Služka dorazila krátce po trenérce, zkontrolovat, jestli se na zahrádce chováme slušně (samozřejmě, že ano!), a donesla mi mrkev, čímž mě šokovala. A protože jsme opravdu neběhali (tedy já neběhal), nechali nás tam celý den, než odpoledne přišli Amík s Béruš.

Odpoledne jízdárna, jak jinak. Ale já si nestěžuji, opět jsem pouze krokoval, s nejvíc nenápadnými útoky na stromečky, a až ke konci jsem si dovolil krátké představení „fuj pes“, kdy jsem po dotírajícím Garpovi hrábnul předkem, a poté se rozběhl vpřed. Vtipné bylo, že na mně zrovna seděla Natálka, která půl hodiny předtím spadla z Amíka, ale tentokrát na volání „zakloň se!“ zareagovala a opravdu těžiště přenesla, takže jsem zpomalil a dítě se ze sedla nesesunulo. Služka pak vynadala mně, ale copak já za to mohl? To ten pes, který mě chtěl určitě kousnout do chudinky nožičky!

Do vody se tentokrát nešlo, protože předtím lilo jako z konve, a i když začínalo být dusno, dvounožci toho měli plné brejle. Nejvíc služka, která se nechala dopoledním sluníčkem namlsat, a vyprala veškeré prádlo, ve kterém chodí za mnou (prý už stálo v pozoru a salutovalo), takže když se odpoledne rozpršelo, byla namydlená, protože kromě šortek a tílka neměla co na sebe. A než takhle doběhla do stáje, kde má náhradní věci, sklidila ze strany dětí ohromné uznání, co se týče otužilosti (přestože o žádnou otužilost nešlo). Služka se pak zahřála na Béruš, který pod ní chodit nechtěl (nedivím se), a ke mně se naštěstí nehlásila.

Když večer kolegové odešli, nehysterčil jsem, čímž jsem služku naprosto ohromil. A místo aby ihned navozila nasekanou trávu, aby mi stres vykompenzovala, tak jen stála a tiše zírala.

Je fakt blbá.

Váš chudáček koníček(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: