středa 8. června 2011

Zrada. Služka dlouho přemítala, co se mnou, když sono a RTG nic neukázalo, a nakonec došla k závěru, že NEMOHLO jít o paranoiu, protože na kopytě změna vidět je (vroubek) a že mě určitě v té době něco zlobilo. A protože jsem si v režimu „kontrolovaný pohyb“ již zvyknul, zůstanu v něm až do příštích závodů, aby bylo možné na nich posoudit, jestli je to takhle lepší či nikoliv.

Jako rozhodně to lepší není! Být s kolegy pouze čtvrt dne je zrada, ale dobrou zprávou je, že služka mě hodlá nechávat přes den na zahrádce, a hned za tou loukou, na které mi sekává trávu, je stádo! Paradoxně vedené právě tím fešákem, který se mně onehdy pokusil znásilnit. A tato přítomnost kolegů je lepší než nic. A služka slovo dodržela, fakt mě na zahrádku hned po sežrání snídaně šoupla a musel jsem ukázat, že jsem opravdu hodný kluk.

Takže mám po delší době opět svůj vlastní strom a opět třešeň, což je fajn. Uvidíme, jestli z ní něco kápne, protože květy v květnu dvakrát za sebou zmrzly, s úrodou to letos bude na štíru.

Zahrádka není veliká, takže mi služka seká a vozí trávu pod třešeň, a dokud byla poblíž, byl jsem v klidu, dokud z ničeho nic nepropadla panice a že musí honem někam odjet. Tak jsem na ni volal, ale ona mě sprostě hodila do péče majitelce Amíka, a ta naštěstí pochopila vážnost situace a zůstala na dvoře, takže jsem úplně sám nebyl.

V poledne trenérka přivedla Amíka, Béruš a Megy, takže jsme všichni napochodovali do stáje, kde mě čekaly ve žlabu řízky, a protože jsem hodnej kluk, všechny jsem je sežral. Jakože úplně všechny, takže služka pojala podezření, že se ke mně podhrabala kobylka, ale žádnou díru v podlaze či stěně nenašla.

Jízdárna vopruz největší, už jsem musel makat také. Nejdříve jsem deset minut klusal pod začátečníkem na lonži, a pak jsem pracoval se služkou, která nedokázala načasovat funkčnost svého dýchání, a pokaždé, když byla schopna delší fyzické zátěže, aniž by sípala, zavelela trenérka „ukončit cvik, přechod do kroku, krok, pohov a volno!“, na což jsem samozřejmě zareagoval, přestože služčina představa byla zcela jiná. Ale nakonec se jí podařilo se začlenit, a to když jsme makali na kruhu s jezdci bez třmenů, a to byla ohromná švanda, protože jak už jsem dlouho neběhal, tak jsem při cvalových fázích služce pod rukama utíkal, abych doběhl alespoň toho před sebou. A bez třmenů si to služka vyloženě užívala, ale na druhou stranu jsem se zachoval slušně, protože kdybych byl býval obligátně vyhazoval, měla by to spočítané.

Když kolegové po večeři odešli na pastvinu, tak jsem už neřval a popoháněl jsem služku, aby konečně dovezla čerstvou trávou. A i když jsem nebyl uvázaný, nedošlo z mé strany o pokus jí utéct ze stáje a zahájit stíhací kalup, takže služka s trenérkou dojetím zamáčkly slzu a já dostal mrkev.

Zajímavá taktika, té bych se mohl držet.

Váš chudáček koníček(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku:
odpovědětodpovědět Gravatar

Možné je všechno, ale osobně se přiklání...

Možné je všechno, ale osobně se přikláním k verzi, že ta špatná podkova změnila došlap a tím i sklon. Ten kroužek je šejdrem, takže až příště budeme kovat, poprosím kováře, aby zkusil úhel udělat podle toho proužku. A uvidíme:-) Ale díky za názor, každá zkušenost dobrá.
odpovědětodpovědět Gravatar

Finecku, a nemohl bys ten krouzek na kop...

Finecku, a nemohl bys ten krouzek na kopyte mit z nejake kratke nemoci s horecnatym prubehem? Taky jsem to mel, dostal jsem dvoudenni horecku pote co me kouslo kliste, a udelaly se mi vruby na obou mych poklopech na kanal.... ackoliv je divne ze to mas jen na jedne chudince nozicce, ale treba je to fakt ze nejakeho kratkeho zdravotniho erroru. Kazdopadne je fajn ze s nozickou nic nemas, aspon muzes poradne rychle utikat. Tvuj bratr v zbesilem uprku Largo