sobota 11. června 2011

Opět ráno plné překvapení. Nejdříve trenérka, která mi nasypala snídani, a poté mi vykydala, a posléze, a to bylo úplně nejvíc nejlepší, přišli Amík, Béruš a Megy. A až po nich služka, ale ta mě zrovna moc nezajímala, protože já byl rád, že mám plnou stáj.

A pak jakože závody, tedy náhražka veřejňáku, a jak jsem již avizoval, tak beze mě. Trenérka se mnou sice původně počítala, že budu skákat s dětmi, ale zapomněla sobotní soutěže nahlásit služce, která měla práci rozplánovanou s tím, že v sobotu se jede s Amíkem a Megy na veřejňák a já tudíž budu mít volno. Takže jsem vyfasoval začátečníky a celou dobu jsem je vozil, s obligátními děsně nejvíc nenápadnými útoky na stromečky, protože jsem měl strašný hlad.

Amík, Béruš a Megy museli makat. Trošku to byla prekérka, protože jezdců bylo čtyři a chudáčků koníčků o jednoho méně, a protože se jelo na dvě kola, došlo ve druhém k losování, což bylo velmi humorné, protože kobylku samozřejmě vylosovala největší jezdkyně a muselo se losovat znovu.

Druhou soutěž nám univerzálním kaskadérským výkonem obohatila Míša, a když se všichni vystřídali, měla trenérka ke každému startujícímu stručné shrnutí výsledku a výkonu, a pak jsme mohli jít do stáje. Tedy oni do vody, já do svého boxu, ve kterém mi služka nasypala řízky, a když jsem je během deseti minut sežral do posledního kousku, utrpěla nervový kolaps. Že prý je asi něco fakt špatně, nemluvě o faktu, že tu obrovskou hromadu trávy, kterou mi navozila včera večer, jsem také sežral, tedy vyjma svízele, protože tu do sebe nehodlám tlačit ani v posledním tažení.

Samozřejmě jsem doufal, že půjdu na pastvinu spolu s Amíkem, Béruš a Megy, ale bohužel se tak nestalo, takže když byli pryč, převedla mě služka na zahrádku. Zaparkoval jsem pod mou třešní a hurá přebrat nasekanou trávu.

Služka dorazila až k večeru, protože se prý dívala na pardubický přenos a že tam vyhrál kůň, který by se ke mně perfektně hodil. A co hlavně, donesla mi mrkev. Občas umí být i milá. Ale jen občas!

Váš chudáček koníček(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: