čtvrtek 16. června 2011

Už zase vyhrožuje, čúza. Ráno jsem měl oči zalepené jakože fakt hodně, a že prý jestli mi z nich poteče i přes den a budu je mít zalepené i po pobytu na zahrádce, tak že na mě zase poštve doktora.

Tak je snad doufám jasné, že jsem si dal záležet, abych měl večer oči perfektní, suché a čisté. Cokoliv, jenom ne doktora, protože už jenom jeho přítomnost bolí, a služka by mohla konečně pochopit, že oči mám v pořádku, že mi akorát vadí pyly. Když jsem venku, tak je to v klidu, ale ve stáji mám trávu napěchovanou v bedně, tudíž do ní musím vrtat hlavou a zanáším si chudinky očička.

Navíc služka z trav otéká také, takže fakt nechápu, proč se nad tím podivuje.

A jako odpoledne jsem to vyhrál na plné čáře! Trenérka totiž přehodila jízdárnu, jakože tu zítřejší na dnešek, což tedy důvod k radosti žádný nebyl. Jenomže jedna věc se služce upřít nedá, a to její schopnosti prorokovat, konkrétně včera tisíckrát opakované „počkej, jak Tě z tohohle zítra budou bolet záda, a to si piš, že Tebe nikdo litovat nebude!“ Tak jako relativně měla pravdu: cválat na místě ze svahu, odskakovat po pleci a snažit se pádit prohnutý proti ruce není úplně ideální, pokud další půlden strávíte zavřený v boxu, protože svaly asi opravdu zatuhnou. A hlavně můj úžasný jelení krk, během cvalu, kdy služka neměla šanci mě dostat pod sebe, ten to nejspíš zpečetil, takže když jsem dneska po krokování dostal za úkol pod dítětem zaklusat, nepotřeboval jsem ani deset metrů a už volali, že zpátky do kroku. Paráda!

A s tím litováním to netrefila, trubka, litovali mě úplně všichni!

Vtipné bylo, že služka dnes chtěla skákat, a ještě vtipnější bylo, že se dvounozí nemohli shodnout, co mě vlastně bolí. Jako vidět anomálie pohybu asi byly, protože mě testovali jak v hlubokém, tak v normálním povrchu, a samozřejmě i na asfaltu, a nakonec dospěli k závěru, že asi ta bílá zadní a záda, což jsem demonstroval i během čištění, kdy jsem při tlaku na zádové svalstvo ohrožoval chrupem trenérku, což bych si normálně nedovolil. Služčina radost, že nejde o kritickou černou zadní chudinku nožičku, byla nepopsatelná, a záhy na mé bílé našla pidi nálevku nad spěnkou, tedy tam, kde jsem ji první tři roky míval, než mě okovali na ortopedické podkovy. A k mé obrovské úlevě jsem vyfasoval volno, kdy se mi splnil sen: mohl jsem se sedlem a udidlem a dítětem na druhém konci otěže nerušeně žrát trávu. Nejmenší děti se dokonce o mě hádaly, kdo mě bude držet, a jednomu jsem šlápl na nohu, ale za to jsem fakt nemohl.

Amík a Megy museli skákat, protože je v sobotu čekají závody. Služka si na otázku, jestli pojedu v sobotu také závodit, pouze poklepala na čelo, s dovětkem, že se nenechá zabít, a že včerejšek bylo mé poslední představení tohoto druhu. A že pokud nejsem ochoten v terénu pracovat hřbetem, při jakémkoliv pokusu o cval, tak že dostanu na cválání šlaufky a že mě mé humory typu „a já si vyskočím a po pleci budu zkoušet odskočit, a když to nepůjde, budu natvrdo vytrhávat otěž a poběžím prohnutý jako ču*ák“ rychle přejdou.

O co jí jde? Náhodou jsem si udělal perfektní volno. Je blbá, vůbec tomu nerozumí.

Váš chudáček koníček(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku:
odpovědětodpovědět Gravatar

Skvělé čtení. Děkuju! Lucie

Skvělé čtení. Děkuju! Lucie
odpovědětodpovědět Gravatar

:D :D :D A já myslela, že to je důsledek...

:D :D :D A já myslela, že to je důsledek snížené schopnosti dýchat:D
odpovědětodpovědět Gravatar

asi je něco ve vzduchu.....i pruhovaná v...

asi je něco ve vzduchu.....i pruhovaná věc si průvlečky vybojovala ;)