pondělí 20. června 2011

Včera mi trenérka a děti přinesly do stáje překvapení, a to hromadu větví ze stromů, abych se prý měl čím bavit. Pěkně trapná narážka na to, jak se během jízdárenské práce pod nejmenšími dětmi snažím sežrat co nejvíce listí, ale tohle dvounozí nikdy nepochopí, co se odehrává v duši chudáčka koníčka.

Služka přemýšlela, kam mi větve umístit, a nakonec je naskládala do rohů, takže můj box připomínal bunkr ve válce v Pacifiku. Tolik zeleně! A samozřejmě jsem do rána všechno přebral: jak nasekanou trávu v bedně, tak listy a samozřejmě i podestýlku, protože co kdyby v ní bylo něco, co jsem přehlédl? Mám už vychytaný režim: do půlnoci třídím, po půlnoci žeru a poté ulehnu, a ve tři ráno honem vstát a dodělat to, aby služka ráno našla už jen rozšlapaný humus a nejvíc hladového chudáčka koníčka. Ona samozřejmě ví, že jsem výkonný, a že ráno v šest už paběrkuji, ale ona mě schválně nechává čekat, abych se prý na snídani vrhal.

Je fakt blbá. Tři hodiny přebírání už dvakrát přebraného je týrání, budu si stěžovat. Aspoň že mi přestalo prudit černé oko, které by potíže dělat mělo, na rozdíl od toho bílého, které nikdy chronický problém nemělo. Takže mi služka zakapala jen to bílé, a že prý pozdrav od její milované manželky (radši nevědět, co je to za osobu, když mi přeje takové věci).

Odpoledne jízdárna. A protože Amík s Megy jsou po závodech, dostali dnes volno, a zatímco já a Béruš jsme dřeli, oni trávili čas buď ve vodě, nebo krokováním na jízdárně. Megy svezla pár dětí, ale jinak měla pohodu, protože se mohla popásat, a jako bledá závist, protože sem tam pršelo a nehryzaly ji u toho mouchy.

Ale tak naštěstí jsme dneska vozili pouze děti, jednoho mírně pokročilého a tři začátečníky, takže se to dalo přežít. Služka se do jízdárenské práce nehrnula, trenérka také ne, a velké děti dnes přijít nemusely, takže jsme to s Béruš ve zdraví přežili.

Služka se večer během sekání sekla, tedy co se týče odhadu, a přivezla tolik trávy, že se mi do boxu pomalu nevešla. A že prý je náramně zvědavá, jestli tohle dokážu sežrat.
Tak to se ještě uvidí!

Váš chudáček koníček(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: