čtvrtek 30. června 2011

Včera vedro, dnes zima. Skok o patnáct stupňů směrem dolů ve služce velké nadšení nezanechal, stejně jako to ráno měla majitelka Amíka o chlup, co se týče krutého zmoknutí. Tím pádem jsme nebyli dopoledne přesunuti do stáje, a co lépe, odpadla služčina hrozba „i já chci jízdárenskou práci“, protože v jejím případě by to znamenalo Dvoreček a 3 dne stráveného tam, protože naše jízdárna je ještě pořád hluboká. Služka duševně trpěla už včera, co se týče mé chudinky nožičky a práce v tomhle povrchu, i když jsem vozil lehoučkou váhu.

A s nožičkou to trefila, protože když nás děti odpoledne přivedly, tak první, co udělala, byl skok k mé zadní černé a sáhnutí. A rázem bylo jasné, že plán „objedeme Dvoreček, nahoře zacváláme, přidáme kopeček a po loukách zpátky klusem“ je fuč, protože nálevka mi hřála. Prostě to umím vychytat!

A aby se služka nenudila, tak mi ještě pořád teče černé oko. Ne moc, ale teče, a protože děti byly ohledně ježdění závislé na služce, tak to služka vymyslela jinak, a že já půjdu pouze v klidu, abych svou chudinku nožičku nenamáhal.

A jako fajn to bylo. Hned na první posekané louce museli Béruš a Megy klusat po obvodu, zatímco já se šinul, poté změnili směr, a mezitím jsme se přesunuli až úplně dozadu. Tam jsem tedy trošku nervy měl, když Béruš a Megy začali na obvodu louky cválat, ale bordel jsem nedělal, byl jsem hodný a šikovný kluk. Služku to poněkud znervóznělo, jestli mě třeba chudinka nožička nebolí, když nemám tendence odskakovat a hopsat po zadních, takže pak zkoušela, jestli nekulhám, ale to jsem jí radost zkazil, protože na tvrdém i měkkém jsem šel čistě.

Ale ono bohatě stačilo, že to hřálo! Protože tím pádem byla neschopenka platná.

Béruš a Megy pracovali přes půl hodiny a pak služka vyhlásila pohov a volno a tak, a pomaličku jsme vyrazili zpátky do stáje.

K bažantnici už jsme museli vyvézt první vodu, protože zásoby v kanystrech už se tenčí, ale to se naštěstí mě chudáčka koníčka s chudinkou nožičkou netýkalo. Někdy je výhoda být Šmajdalf obecný.

Váš chudáček koníček(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: