pátek 1. července 2011

Jsme hustí.
Jakože my coby celek.

Ráno nás krmila majitelka Amíka, tak jsme se chovali slušně, protože s ní by tak jako tak žádná švanda nebyla, ale když pro nás odpoledne přišly děti, již jsme nezaháleli.

A parádní, ale opravdu parádní honička. Naprosto noblesní! Nepřekvapuje mě, že z toho služka obviňuje mě, ale na svou obranu bych rád dodal, že já se pak odlovit nechal, protože tím, kdo odmítal strčit hlavu do ohlávky, byl borec Amík. Amík má totiž ve spoustě věcí jasno, umí si v každé situaci poradit, a jestli tušil, že trenérka je dnes bezpečně daleko a že tudíž okamžitá sankce nehrozí, těžko soudit.

Každopádně jsme se libově proběhli, to rozhodně ano. A pojali jsme to systematicky, takže jakmile děti dofuněly na louku, zvedli jsme ocasy a utíkali jsme o patro výš. A ještě výš, a ještě výš, plus kopání, kousání a drcání do sebe, takže mám hryzanec přes celá záda. A když supící děti vyklusaly až úplně nahoru, zdrhli jsme jim dolů, jak jinak.

Veselá honička trvala půl hodiny. Nevím, jak ostatní, ale já jsem si ji perfektně užil, akorát že sprinty do kopce-z kopce nejsou úplně optimální pro mou nálevku, takže když se dětem podařilo nás po jednom pochytat, zmanipulovat a odvést do stáje, tak služka nebyla s to určit, jestli jsem pořád ještě rozhicovaný celý, nebo jestli mi nálevka prohřívá. Ještě jsme měli naběhlé žíly, bylo to fakt prima. Akorát že Béruš nechtěně knockoutoval chudáka Nikču, která slízla kopanec určený někomu jinému, což trenérku zvedlo ze židle (služka totiž musela žalovat, trubka) a že prý ještě jednou a dostaneme pouta!

No jasně. Vyloženě jim to věříme.

Než trenérka přijela z práce, tak jsme museli vozit začátečníky, nejdříve kroková práce na jízdárně, pak cvičení na lonži. Služka monitorovala situaci z lavičky během přebírání ovsa, a poté, co trenérka dorazila, se začalo přiježďovat. A beze mě, beze mě! Protože mně chudinka nálevka prohřívala a služka prohlásila, že tohle nehodlá komentovat, že jsem pohlavní orgán, a že místo jádra budu dvakrát denně dostávat Sedalin.

Je blbá. Chudáček koníček si přece potřebuje vypustit ventil!

Váš chudáček koníček(nebude zveřejněn)


Opište text z obrázku: